Su Kaçak Tamiri Nasıl Yapılır ? Su tesisatı sistemi içerisinde meydana gelen sorunların tamamı can sıkıcı olsa da uygulanan işlemler nedeniyle asıl sorun haline gelen su kaçaklarıdır.

Su kaçakları elde olmayan nedenlerle meydana gelmektedir.

Eskiden daha çok tarihi yapılarda meydana gelen su kaçakları son zamanlarda özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde yeni binalarda da görülmeye başlanmıştır.
Yer altında bulunan su borularının zaman içerisinde deformasyona uğraması sonucu ortaya çıkan su kaçakları eski yeni demeden her türlü yapılarda ortaya çıkmaktadır.

 

Tespit Sonrası Su Kaçak Tamiri Nasıl Yapılır ?

Su Kaçak Tamiri Eski binalarda oluşan su kaçaklarının nedeni bilinirken, yeni binalarda ortaya çıkan su kaçakları oldukça moralinizi bozmaktaydı.

Tesisat sistemine verilen yanlış eğim veya kullanılan kalitesi düşük su borularından meydana gelen su kaçakları sizleri hem maddi hem de manevi açıdan büyük zorluklarla uğraştırmaktadır.
Teknolojideki gelişmelerin henüz bu kadar hız kazanmadığı dönemlerde, insan gücüne bağlı olarak tamir işlemi gerçekleşmekteydi.

Su borularının üzeri beton ve seramiklerle örtülü olması nedeniyle, tek başınıza bu sorun ile başa çıkmanız mümkün değildir.

 

Alanında bilgi ve deneyimli su tesisatçı ustalarından yardım almanız gereken bu sorunlar karşısında erken müdahale de çok önemlidir. İnsan gücüne dayalı tespit ve tamir işleminde, öncelikle su borularınızın üzerindeki bütün beton ve seramikler kırılmaktaydı.

Kırılan beton ve seramiklerin altında patlayan su borusu tespit edilir ve ardından tamiri gerçekleşirdi. Oldukça zahmetli ve masraflı bir iş olan bu yöntemin adı klasik yöntemlerdir. Çoğu kez sağlam olan su boruları da gelişigüzel kırma dökme işleminden etkilenir ve sizleri daha fazla masrafa sokar.
Teknoloji ve bilim alanındaki ilerlemeler her geçen gün insan hayatını biraz daha olumlu yönde geliştirirken, birçok sorunu da ortadan kaldırmıştır. Eskiden kırma dökme işleminin bıraktığı moloz yığınları, temizlik, tadilat gibi işlemlerin tamamı günümüzde tarihe karışmıştır.
Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır ? Alanında bilgi ve deneyim sahibi su tesisatçı ustaları ile çalışan ve sizlere sağladığı her hizmet karşılığında garanti veren firmamız, en zahmetli su kaçaklarınızı bile akustik dinleme adı verilen sese duyarlı cihaz ile noktasal olarak tespit ederek sizleri kısa süre içerisinde su kaçaklarından tamamen kurtarır ve tespit işlemini tek bir seramiğinizi dahi kırmadan gerçekleştirir.

Share