Su borularının kullanıma bağlı olarak sızıntı meydana getirmesi ortaya istenmeyen sonuçlar doğurmaktadır. Su borularının özellikle kullanım yılına bağlı olarak tahribata uğraması ve çatlama, sızıntı gibi sorunlar çıkarması su kaçaklarına neden olmaktadır.
Su tesisatı sistemi içerisinde istenmeyen sorunların başında yer alan su kaçağı problemi oldukça ciddi bir problem olduğundan erken müdahale edilmesi olası ciddi sorunlarında önlenmesine neden olacaktır. Eskiden sadece tarihi yapılarda kullanılan su borularının sızıntı yapması sonucu ortaya çıkan su kaçakları son zamanlarda özellikle İstanbul gibi büyük kentlerde artan inşaatlar ile birlikte yeni binalarda da görülmeye başlanmıştır. Yeni binalarda kullanılan su borularının kalitesiz oluşu veya tesisat sistemine yanlış eğim verilmesi sonucu ortaya çıkan su kaçakları oldukça moral bozmaktadır.
Eskiden elde olmayan teknik donanımlardan dolayı insan gücüne bağlı olarak tespit ve tamir işlemi yapılan su kaçakları sizleri hem maddi olarak hem de zaman yönünden oldukça zora sokmaktaydı. Su borularının gözle görünür olmaması nedeniyle en ufak su sızıntılarında bile kırma dökme işlemi uygulanır bu tekniğe de klasik yöntem adı verilirdi. Rastgele kırılan yerlerin altındaki sağlam olan su boruları da nasibini alır ve masraflar ikiye katlanırdı. Ayrıca moloz yığınına dönen evde savaş alanı görüntüsü oluşmaktaydı. Bu sebeplerden dolayı çoğu kez su kaçakları görmezden gelinirdi lakin unutmamalısınız ki görmezden geldiğiniz su kaçakları sizlere bir fayda sağlamaz aksine daha da ciddi sonuçlar doğurmaktadır.
Duvar diplerinde biriken su sızıntıları zaman içerisinde alt katınızda oturan komşunuzun evine de sızıntı yaparak, masraflarınızı katlayacaktır. Sizden kaynaklanan sorunun ihmali yüzünden komşunuzun evi de berbat bir hal alacağından, alt katınızda oturan komşunuz soluğu sizin evinizde alacaktır.
Çoğu kez tartışmalar ile biten bu işlem, komşunuzla aranızdaki ilişkileri de zedelemektedir.
İstanbul kırmadan dökmeden su kaçağı bulma hizmeti sağlaya firmamız diğer tüm sorunlarda olduğu gibi bu işlem karşısında da sizlerin yanında yer alarak, akustik dinleme adlı cihaz ile noktasal olarak sorunu tespit edecek tamir işlemini bir veya iki seramiğin altında gerçekleştirerek sağlayarak sizlere % 100 garanti verecektir.

Share