Kış aylarının vazgeçilmezi olan kalorifer peteklerinde meydana gelen arızalar sizlerin kışı soğuk geçirmesine vesile olmaktadır. Kalorifer petekleri her yıl periyodik olarak temizlenmesi gereken bir işlemdir.
Kalorifer peteklerinin bir tarafı yanıp diğer tarafı yeterince ısınmıyorsa petek temizliği yaptırmanızın zamanı gelmiş demektir. Her yıl düzenli olarak yaptırdığınız kombi bakımı tek başına bir işe yaramamaktadır. Kombi bakımı ile beraber petek temizliğini de yaptırmanız gerekmektedir. Çoğu kez petek temizliğini yaptırmamanızın nedeni, petek temizleme işlemi ile kombi bakımını karıştırıyor olmanızdır. Bu iki işlem birbirinden farklı olduğundan birini yaptırmamanız durumunda kışı şiddetli soğuk ve yüksek gelen doğalgaz faturaları ile geçirmek zorunda kalırsınız. Petek aralarında oluşan kireç ve çamur tortularından kaynaklı olarak sizler kombi derecesini ne kadar yükseltirseniz yükseltin, eviniz soğuk kalmaya devam edecektir.
Özellikle İstanbul şebeke suyunun kireçli olması nedeniyle yaşanan bu sorun, sizlere zor anlar yaşatmaktadır. Kombi ile petek arasındaki ısı alışverişi yapılırken şebeke suyundan gelen su kısa süre içerisinde kireç tortularının oluşmasına vesile olmaktadır. Petek temizleme işlemi ciddi bir sorun olduğundan tek başınıza müdahale edemeyeceğiniz bir işlemdir. Bu nedenle bu sorun ile karşılaşmanız durumunda alanında uzman ve bilgili bir su tesisatçı firması ile anlaşmanız sizlerin yararına olacaktır. İstanbul petek temizleme firmamız, eski yöntemlerin aksine sizleri yepyeni tekniklerle tanıştırarak kısa süre içerisinde masrafsız ve zahmetsiz bir şekilde sizleri bu sorundan kurtarmaktadır. Kırmadan dökmeden teknolojik cihazlar yardımıyla ortadan kaldırdığı bu işlem sonucunda sizlere garanti de vermektedir. Teknolojideki gelişmelerin henüz bu kadar hız kazanmadığı dönemlerde petek temizleme işlemi, yapılırken firmalar, tek tek bütün peteklerinizi sökerek banyoya taşır ve banyoda tazyikli su uygulaması ile peteklerinizi yıkayarak tekrar yerine asardı. Tek başına tazyikli su kireci söküp atamayacağından dolayı, bu işlem sizlere boşu boşuna para ve enerji kaybettirirdi. Alanında bilgi ve deneyim sahibi tesisat ustaları ile sizlere garantili hizmet sağlayan su tesisatçı firmamız, sizlere bir telefon kadar yakındır. Peteklerinizi sökmeden kimyasal ilaç uygulaması ile peteklerin arasındaki kireç ve çamur tortularını söken firmamız, ardından kireç ve çamur tortularını dışarıya akıtmak için ilaçlı basınçlı su ile peteklerinizi yine sökmeden yıkayarak kirli suyu dışarıya akıtır.
Yapılan bu işlem sonunda petekleriniz tertemiz olurken, firmamız sizlere garanti de vermektedir. İstanbul’un bütün ilçe ve semtlerine aynı gün içerisinde hizmet sağlayan firmamız, bütün ilçe ve semtlere sabit fiyat garantisi de vermektedir.

Share