Özellikle kış aylarının vazgeçilmezi olan kalorifer peteklerinde meydana gelen sorunlar sizlere bir hayli zor zamanlar yaşatmaktadır.
Isınma sistemi içerisinde önemli bir yere sahip olan kalorifer petekleri zaman içerisinde kireçlenerek ortaya ciddi sorunlar çıkarmaktadır. Kışın soğukları ile mücadele ederken sarıldığınız kalorifer peteklerinin temizlik işlemi her yıl periyodik olarak yapılmalıdır.
Kombi bakımı ile karıştırılan bu nedenle düzenli olarak temizliği yapılmayan kalorifer petekleri yeterince ısınmadığından bütün kışı hem yüksek gelen doğalgaz faturaları hem de soğukta geçirirsiniz. Daha çok kış aylarında ihtiyaç duyduğunuz kalorifer peteklerinin temizlik işlemi kombi bakımı ile beraber yapılması gerekir. Ev, işyeri, okul, hastane, AVM gibi yapıların tamamında bulunan kalorifer peteklerinin alt tarafı yanıp üst tarafı yanmıyorsa, ya da üst tarafı yanıp alt tarafı yanmıyorsa, petek temizleme işlemini yaptırmanızın zamanı gelmiş demektir.
Petek temizleme işlemi uzmanlık isteyen bir konu olduğundan tek başınıza müdahale etmeniz pek mümkün değildir. Bu nedenle bu işlemi gerçekleştirmek için alanında bilgi ve deneyim sahibi bir petek temizleme firması ile anlaşmanız gerekmektedir. Kombi ile petek arasındaki ısı alışverişi sağlanırken şebeke suyu kullanıldığından ve özellikle İstanbul şebeke suyunun kireçli olmasından kaynaklı olarak zaman içerisinde petek aralarında kireç ve çamur tortuları oluşmaktadır.
Oluşan bu kireç ve çamur tortuları eskiden uygulanan teknikler nedeniyle petek aralarından sökülüp atılamazdı. Eskiden petek temizleme hizmeti sağlayan firmalar kalorifer peteklerinin arasındaki kireç tortularını ortadan kaldırmak için tek tek bütün petekleri yerinden söker ve banyoya taşıyarak tazyikli su ile yıkardı. Tek başına tazyikli su bu sorunu ortadan kaldırmadığından yaptığınız bu işlem sizlere pek de bir fayda sağlamamaktaydı.
İstanbul petek temizleme firmamız, sizlere teknolojinin son harikası ilaçlar ile garantili bir şekilde hizmet sağlamakta ve sizleri en zorlu işlemlerden bile kısa süre içerisinde kurtarmaktadır. Kimyasal ilaçlar ile peteklerinizi sökmeden, kireç tortularını söken firmamız, son olarak sökülen kireçleri ilaçlı su ile peteklerinizi yıkayarak dışarıya akıtmaktadır. İstanbul’un bütün ilçe ve semtlerine hizmet götüren firmamız sizlere bir telefon kadar yakındır. Firmamızı iletişim numaralarından arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

Share