Isınma sistemi içerisinde önemli bir yere sahip olan kalorifer sistemleri kullanım yılına göre belirli tahribatlara uğramakta ve her zaman ilk gün ki gibi performanslı çalışmayabilmektedir. Zaman içerisinde elde olmayan nedenlerle ve kullanıma bağlı olarak oluşan deformasyon sonucu kalorifer peteklerinde belirli sorunlar oluşmaktadır.
Özellikle kış aylarının soğukluklarından kurtulmak için sarıldığınız kalorifer peteklerinde oluşan tahribatlar, sizleri bir hayli güç duruma düşürmektedir. Eski yeni demeden her türlü yapıda meydana gelen bu sorunlar kalorifer peteklerinizin bir tarafının yanıp diğer tarafının yanmamasına vesile olmaktadır.
Kalorifer peteklerinizden sürekli verim almak ve ilk gün ki gibi cayır cayır yanmasını istiyorsanız, petek temizleme işlemini her yıl düzenli olarak yaptırmanız gerekmektedir. Düzenli petek temizliği işlemi, sürekli ihmal edilen bir konudur. Çoğu defa bu ihmalin nedeni bilinçsiz olmanızdan kaynaklanmaktadır. Her yıl yapılan kombi bakımı ile karıştırılan petek temizleme işlemi, kombi bakımından ayrı bir işlemdir. Tek başına yaptırdığınız kombi bakımı sizlere hiçbir fayda sağlamamaktadır.
Uzmanlar tarafından her yıl düzenli olarak yapılması istenen petek temizleme işlemi, kışın özlediğiniz sıcak yuvaya sizleri kavuşturmaktadır. Petek temizleme işlemi uzmanlık gerektiren bir konu olduğundan tek başınıza bu sorun ile mücadele etmeniz pek mümkün değildir. Alanında uzman kişi veya kurumlardan alacağınız destek ile yaptıracağınız bu işlem sonucunda doğalgaz faturanızda da ciddi düşüşler yaşanacaktır.
Petek temizliği yapılmayan yapılarda, petekler tam olarak ısınmadığından kombi derecesini ne kadar yükseltirseniz yükseltin, istediğiniz ısıyı alamazsanız üstelik boşu boşuna doğalgaz faturası ödemek zorunda kalırsınız.
Kombi ile petek arasındaki ısı sirkülasyonu sağlanırken kullanılan suyun şebekeden gelmesi ve özelliklede İstanbul şebeke suyunun kireçli olmasından kaynaklı olarak petek aralarında zaman içerisinde kireç ve çamur tortularının oluşması peteklerinizin tam olarak ısınmamasına neden olmaktadır.
Petek temizleme işlemi eskiden elde olmayan teknolojik cihazlardan dolayı bir hayli zahmetli ve masraflı işlemlerin ardından ortadan kalkmaktaydı. Eskiden petek temizleme işlemi yapan firmalar, tek tek bütün peteklerinizi sökerek banyoya taşır, banyoda tazyikli su ile yıkayarak yeniden yerine asardı. Kireç tortuları tek başına su ile sökülmediğinden bu işlemden randıman alamazdınız.
İstanbul petek temizleme firmamız, teknolojinin son ürünü kimyasal ilaçlar ile petek aralarında oluşan kireç ve çamur pisliklerini kısa bir süre içerisinde ortadan kaldırmaktadır. Kimyasal ilaç yardımı ile peteklerinizi sökmeden kireç ve çamur tortularını ortadan kaldıran firmamız, ilaçlı su ile peteklerinizi yıkayarak kirli suyu dışarıya akıtır ve petek performansını ilk gün ki gibi güçlü hale getirerek sizlere garanti verir.

Share