Banyo ve Duvardan Akan Su Sızıntısı Tespiti

Daha çok eski yapıların banyosunda görülen su kaçakları son zamanlarda yeni binalarda da boy göstermeye başlamıştır.

Yeni binalarda kullanılan kalitesi düşük su borularının neden olduğu su kaçaklarına müdahale etmek oldukça bilgi ve deneyim gerekmektedir.

Su Sızıntısı Tespiti Nasıl Yapılır ?

Eskiden sadece tarihi yapılarda kullanılan su borularının deformasyona uğraması sonucu ortaya çıkan su sızıntıları. Son zamanlarda özellikle İstanbul gibi büyük kentlerde artan inşaatlar ile birlikte yeni binalarda da kendini göstermeye başlamıştır.

Yeni binalarda kullanılan kalitesi düşük su boruları ya da tesisat sistemine verilen yanlış eğim su kaçağına yol açmakta ve özellikle ev hanımlarının korkulu rüyası haline gelmektedir.

Banyo Su Kaçağı Bulma Fayans Kırmadan Noktasal Tespit

Kırmadan kaçak tespiti nasıl yapılır ? Eskiden de başınıza gelmiş olan su kaçaklarında yapılan tespit işleminin zorluğundan çoğu kez bu sorunu görmezden gelirdiniz.

Ancak unutmamalısınız ki görmezden geldiğiniz su kaçakları sizlere bir fayda sağlamaz aksine sizleri daha da zor duruma sokmaktadır.
İnsan gücüne bağlı olarak tespit ve tamir işlemi yapıldığı zamanlarda meydana gelen su sızıntılarını tespit edebilmek için evvela kırma dökme işlemi uygulanırdı.

Rastgele kırılan beton veya parkelerin altında kalan sağlam olan su boruları da zarar görür ve yaptığınız masraflar katlanırdı.

Ayrıca kırılan yerlerin molozlarının atılması yeniden tamir edilmesi ve temizlik gibi detaylarda özellikle ev hanımlarını yormaktaydı.

Tavandan Akan Sızıntıyı Bulma

Her geçen gün insan hayatını biraz daha iyileştiren bilim insanları sektörlerin işini kolaylaştıracak önemli gelişmelere imza atmaktadır.

Son olarak su tesisatı sektörünün işini kolaylaştıracak önemli bir cihaza imza atan bilim insanları eskiden günlerce hatta haftalarca süren işlemleri minimuma indirecek önemli bir buluşa imza atmıştır.
Su Sızıntısı Nasıl Bulunur ? Su sesine karşı hassas ve ses çıkarmadan çalışan akustik dinleme adlı cihazı üreten bilim insanları su kaçağı bulma işlemini oldukça basit bir hale getirmiştir.

Eskiden olduğu gibi kırma dökme işlemine gerek bırakmamıştır.
İstanbul kırmadan dökmeden noktasal olarak su kaçağı tespit işlemi sağlayan firmamızın da kullandığı bu cihaz sayesinde en zorlu su kaçakları bile kısa süre içerisinde tespit edilmektedir.
Alanında bilgi ve deneyim sahibi ustaları ile sizlere sağladığımız bütün hizmetlerden dolayı % 100 garanti de vermekteyiz.

Share